Australský den

Austrálie v naší škole

Ve třídách po celé škole se v měsíci říjnu zpívalo, malovalo, kreslilo, vyrábělo, tvořilo, učilo, jednoduše řečeno dělalo vše, co souvisí s Austrálií.

Vše vyvrcholilo ve středu 25.10.2023, kdy se všichni žáci ZŠ Frýdecká za doprovodu svých učitelů sešli v tělocvičně. Úvodního slova se ujala paní ředitelka Mgr. Jiřina Sivá, která předala mikrofon předsedkyni SRBŠ paní Ivaně Sobolové, zazněla hymna Austrálie a tím byl zahájen projektový Australský den na naší škole.

Po zhlédnutí prezentace žáků 9. ročníku zazněla melodie v podání pana učitele Mgr. Petra Volného na typický australský hudební nástroj didgeridoo, žákům byli představeni australští psi a poté se již všichni rozprchli do tříd, kde pro ně deváťáci připravili různá stanoviště s názvy velbloudí žízeň, klokan, krabí závody či bariérový útes. K nejtěžší disciplíně patřilo 29 australských NEJ, kde šlo nejen o čtenářské dovednosti, rychlost, bystrost, ale i vyluštění tajenky. Skupina starších dětí pak vyzkoušela navíc kriket, protinožce na silnici a velbloudí žízeň ve stoji na rukou.

Na jednom ze stanovišť měli soutěžící možnost ochutnat výborné sušenky, které jim napekli starší spolužáci.

Soutěží bylo víc než dost a žáci je dělali pro radost. Vzájemně si fandili a nesmírně se snažili.

Z projektového dne si odnesli nejen spoustu nových poznatků o Austrálii, ale také odměnu, kterou věnoval Spolek rodičů bludovické školy. Ta byla spravedlivě rozdělena pro každou zúčastněnou třídu dle jejich dosažených výsledků v dopoledním zápolení.

Velký dík patří paní Ivaně Sobolové a všem pedagogům za skvělou organizaci celého dne.

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.