Den Pí na naší škole

Den Pí na naší škole Den Pí se slaví po celém světě každoročně 14. března na počest významné matematické konstanty tradičně značené π a nazývané Ludolfovo číslo. Datum vzniklo použitím prvních tří cifer zápisu π. Podobným svátkem je Den přibližného pí, který se slaví 22. července, neboť π se dá nahradit racionálním číslem 22/7. O jarních a hlavních prázdninách slavit nemůžeme, tak jsme museli Den Pí oslavit v předstihu 10. března, a to ve třídách 8.A a 8.B.

Již během týdne jsme zopakovali všechny informace a vzorce potřebné k výpočtům obvodů, obsahů, povrchů a objemů obrazců a těles, které mají „kulatý“ tvar. Ve výtvarné výchově žáci vytvořili plakáty zaměřené na Den Pí. V 8.A se někteří žáci připravili opravdu svědomitě a přinesli spolužákům pro zpříjemnění atmosféry dort nebo sladké pečivo.

Žáci byli rozděleni do skupin a postupně se vystřídali na 5 stanovištích: měřením určovali rozměry kolečka a jeho délku, měření ověřovali výpočty, z rozměrů hrníčku vypočítali jeho objem, přiřazovali poloměry a průměry k výsledkům příkladů a také zjistili, za jak dlouho objedete na London Eye jeden okruh. V poslední disciplíně soutěžili všichni najednou a ve skupině si měli zapamatovat co nejvíce číslic čísla Pí. Letošní rekordmani zapsali správně 16 desetinných míst.

V 8.A byl nejúspěšnější tým ve složení Matyáš Herman, Jenda Chmiel, Tomáš Hejkal a Kuba Mráz, v 8.B to byla děvčata Anička Brabencová, Natka Enenkelová a Sofie Šimorová.

Mgr. Eva Bauerová

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.