DobroDRUŽKA... kuřat snůška

Školní družina na ul. Frýdecká připravila v dubnu 2. ročník jarně - velikonoční akce, tentokrát s názvem „DobroDRUŽKA…kuřat snůška“. Vychovatelky opět připravily akci nejen pro děti ŠD, ale i pro jejich sourozence, rodiče, prarodiče, zkrátka pro všechny, kteří se chtěli projít okolím řeky Lučiny, pobavit, zažít něco zajímavého, ale hlavně být spolu!   

Ačkoliv předpověď počasí ukazovala ten den spíše déšť, od rána se naštěstí vše jevilo zcela jinak. Přípravy byly tedy v plném proudu. Vychovatelky dopoledne na trase rozmístily kuřátka a rozvěsily úkoly, odpoledne pak s dětmi oblékly školní zahradu do krásné, kuřátkově žluté barvy. Nálada byla výborná a těšení velké.

     Ale jak to tak někdy bývá, člověk míní a příroda mění. Těsně před 16. hodinou, přesně v době, kdy se první skupinky dětí s rodiči blížily ke startu, se z oblohy začaly snášet první kapky deště. Přišel čas na variantu „B“ - úprkem vše přemístit do zastřešeného altánku na školním dvoře. Tam se už mezitím nedočkavé skupinky schovaly před deštěm.

     A protože nálada byla pořád výborná, odhodlání i těšení velké, bylo odstartováno. Vybaveni informacemi, mapou, startovními kartami a mnozí i holínkami, deštníky či nepromokavým oblečením vyrazily soutěžní skupinky na pomoc slepičce Pepičce s nalezením ztracených kuřátek. Cestou na ně mimo to čekalo ještě 20 zastavení s různými úkoly. Vzhledem k tomu, že šlo o akci dětí a rodičů, nebyly úkoly vždycky úplně jednoduché a leckdy potrápily i rodičovskou hlavinku.

     Po zbytek dne počasí už moc nepřálo, a tak se stala jarní výprava za kuřátky díky dešti a blátu i pořádně dobrodružnou. Všichni účastníci naštěstí do cíle dorazili v pořádku a zdraví, mokří a zablácení, ale s dobrou náladou. Na 115 účastníků čekal v cíli teplý čaj, malá svačinka a pro děti i balíček se zaslouženou odměnou.

     Všichni malí i velcí, kteří na akci přišli a podpořili dobroDRUŽKU i v takto nepříznivém počasí, kteří zase na chvíli propojili dobroDRUŽKU s rodinou a věnovali čas svým dětem, si zaslouží obrovskou pochvalu a srdečné poděkování.

                                                                                      Blažena Paseková, vedoucí vychovatelka

 

fotogalerie ZDE

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.