dobroDRUŽná

Strašidelná stezka

V pátek 10. listopadu se konala již 3. tradiční halloweenská akce. V minulých letech děti prozkoumávaly strašidelnou zahradu i školu, letos jim dobroDRUŽKA připravila „Strašidelnou stezku“.

Již pár dnů před termínem to ve školní družině Halloweenem krásně žilo. Děti nacvičovaly písničky, vyráběly nejrůznější ozdoby, zjišťovaly zajímavosti a informace, hrály hry a bavily se. V prostorách ŠD se v tom čase usadili netopýři, duchové, dýně, vyrostla strašidelná věž. Přípravy byly v plném proudu, těšení obrovské.

Akce začala diskotékou, kterou vedl skvělý tanečník M. Kozub. Na parketu se vlnili duchové, strašidla, netopýři i jiné strašidelné bytosti a šlo jim to krásně! Po vydatném tanci se všichni přesunuli k dechberoucímu rautu. Připraveny byly stoly plné neskutečně lákavých dobrot s úžasnými dekoracemi. Bříška dětí se plnila závratnou rychlostí! Po výborné svačince se děti přesunuly do svých oddělení. V 16.30 už krásně za tmy a ke všemu i za drobného deště si je vyzvedávali jejich rodiče, prarodiče i sourozenci. Postupně se všichni přesouvali na školní dvůr ke startu. Tam dostali mapu s vyznačenou trasou a startovní kartu.  Vybaveni čelovkami, baterkami a notnou dávkou odvahy se vydali za světýlky do tmy. Na trase je čekalo 14 strašidelných zastavení s připravenými úkoly. Všech 70 dětí s „dospěláky“ se do cíle vrátilo v pořádku. Dětem za vyluštěnou tajenku v cíli předal odměnu do té doby „tajemný“ BRK.  Všichni pak ještě byli zváni na malé občerstvení. Podávala se káva, čaj a pavoučí muffiny, upíří bábovka, mumie, myši a jiné dobroty, sdělovaly se dojmy a zážitky, zkrátka bylo krásně.

Pro děti to byla výborná zábava, pro rodiče krásně strávený čas se svými dětmi a pro vychovatelky, které celou akci naplánovaly, úžasné zjištění, že mají v dobroDRUŽCE spoustu obětavých rodičů, kteří nakoupili nebo pomohli s přípravou občerstvení, stáli na stanovištích v parádních převlecích či pomohli u rautu. Velmi ochotně i tentokrát akci podpořilo SRBŠ v zastoupení paní Sobolové se svými rodinnými příslušníky, vydatně pomohli rodinní příslušníci vychovatelek a bývalí i současní žáci naší školy. Bez nich by se akce v takovém formátu konat nemohla a patří jim za to obrovský dík!

 Fotogalerie ZDE

Blažena Paseková

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.