Matematické akce a soutěže

Letošní podzim přeje matematickým akcím a soutěžím:

Žáci 8.A si mohli vyzkoušet hru Finanční svoboda. Cílem hry bylo si během 30 let života plnit životní cíle a dosáhnout finanční nezávislosti. Během hry se žáci naučili investovat své úspory do akcií, podílových fondů, využívat pojištění, hypotéky či spoření. Seznámili se s produkty, které u nás opravdu existují. Potěšující je, že se ve hře všichni dostatečně zajistili na stáří, „rekordmani“ měli ve věku 60 let uspořeno kolem 8 miliónů Kč v různých finančních produktech.

Žáci 6.-9. ročníku se zapojili do školního kola Pythagoriády. O obtížnosti úloh svědčí fakt, že máme „pouze“ dva úspěšné řešitele, které navrhujeme na postup do okresního kola. Jsou to Matyáš Javorek ze 7.B a Vojtěch Mikulík z 8.B. Blahopřejeme a v okresním kole, které proběhne 22. listopadu 2022, přejeme hodně úspěchů.

Poslední letošní soutěží je BRLOH (BRněnská LOgická Hra), která začala 7. listopadu a potrvá do 29. listopadu. Naši školu budou zastupovat dva týmy z 8.B (Sára Řehová, Alena Mrózková, Elen Váňová, Karolína Šubrtová, Josef Ťulpík, Jaroslav Čejda, Michal Neuwirt). Celkem je do soutěže přihlášeno 843 týmů z České republiky a Slovenska. Tak nám držte palce!

Mgr. Eva Bauerová

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.