Radovánky 2022

Po dvou letech se 11. června 2022 opět uskutečnily tradiční Radovánky na „Frýdecké“. Celý pátek lilo jako z konve, a tak se všichni „modlili“, aby nám to počasí vyšlo. V sobotu jste na obloze nespatřili téměř žádný mráček, zato na školním hřišti se u stolů pod slunečníky hromadili rodiče a prarodiče, aby se podívali na nejmladší členy své rodiny. Přišlo také mnoho absolventů, kteří rádi zavzpomínali na časy, kdy stáli na tomtéž místě jako naši letošní účinkující.

Program zahájilo vystoupení dětí z mateřské školy. Plyšáci nám připomněli pravidla silniční dopravy. Na zelenou můžeš jít, na červenou musíš stát. Součástí byla ilustrační ukázka dopravní nehody. Naštěstí se nikomu nic nestalo a v programu pokračovali prvňáci. Ti nám zase osvětlili, proč je důležité žíti na vzduchu, a ne pod vodou.  Víte to? Ve vodě bychom si přece nemohli zpívat! 2.A se proměnila v partu loupežníků, kteří neváhali vytasit své bambitky na všechny kolemjdoucí. Pobíhali po hřišti přesně jako o přestávkách ve škole. Písničku třídě na míru vybrala i paní učitelka Veřmiřovská. My jsme žáci 3.B – teda pardon – 3.A. Svým dramatickým výstupem z kultovního filmu Slunce, seno, jahody nás pobavila 4.C. Spolu s námořníky ze 4.A jsme dorazili až k břehům Madagaskaru, kde na nás čekala v podání páťáků párty nabitá neskutečnou energií. Děti měly perfektně sladěné pohyby i kostýmy.

Žáci druhého stupně vystupovali zejména na vlastní mixy písniček. Dívky si choreografie převážně vymýšlely samy. Chlapci z osmé třídy předvedli akrobatické vystoupení – salta, přemety a skoky s prvky parkouru.  Děvčata z „šestek“ do svého tance zakomponovala vlastní zájmy a inspirovala se trendy z Tik toku a Instagramu. Chlapci ze 7. tříd nás přenesli na Divoký západ, kde se proháněli na vlastnoručně vyrobených koních a stříleli po svých protivnících.  Dívky předvedly tanec s akrobatickými a dramatickými prvky, stali jsme se svědky začátku společného života legendárního páru. 9. A  zakončila představení ve velkém stylu, nechybělo rozloučení a vzduchem tryskaly proudy šampaňského (samozřejmě nealkoholického).

Bohatý byl také doprovodný program pro děti, a to v podobě skákacího hradu, malování na obličej nebo stolních her. Nechyběly ani tradiční koláče a grilované speciality. Po dvou letech si návštěvníci mohli Radovánky opět vychutnávat plnými doušky.

Velké poděkování za skvělou organizaci patří spolku SRBŠ, ochotným rodičům a všem učitelům, kteří s dětmi trpělivě nacvičovali jednotlivá vystoupení.

Bc. Lucie Syptáková

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.