Volejbalové turnaje

Ve čtvrtek 21.2. se uskutečnil dívčí volejbalový turnaj a v pátek 22.2. se konal turnaj chlapců, rovněž ve volejbale. Na úvod musím moc pochválit obě družstva, která vybojovala za chlapce první místo a za dívky místo druhé. 


Dívky dokázaly dvakrát otočit stav utkání...

Dívky z 8.A a 9.A sehrály dohromady šest velmi pěkných zápasů, ve kterých ukázaly svou bojovnost a odhodlání probojovat se až na stupně vítězů. V každém utkání jsme museli reagovat na různé způsoby hry soupeřek. V některých případech se spíše než o volejbal jedná o "plácání" do míče, ale i tento způsob hry nám dokázal pěkně "zatopit". Děvčata dokázala dokonce dva zápasy otočit ze stavu 1:0 (v náš neprospěch) na vítězství 1:2, za což zasluhují velký obdiv! Poslední finálový zápas s dívkami - volejbalistkami z Albrechtic - byl nejpěknější! První set jsme prohráli, ve druhém setě jsme stav úžasně vyrovnali na 1:1 a poslední set jsme bohužel prohráli. Holky z Albrechtic však nedostaly ani bod zadarmo a výhru si s námi pořádně vydřely. Děvčatům patří velký obdiv a gratulace za celý učitelský sbor!

 

Kluci se radovali z vítězství dvakrát...

Obrovské nasazení pro hru, nadšení a radost ze hry projevili také kluci z 9.A! Neprohráli ani jeden zápas. Byl to moc pěkný volejbal! Podobně jako u dívek jsme museli reagovat na různé hráčské styly a úroveň hry ostatních družstev. Chlapcům se podařil také otočit zápas se základní školou Kudeříkovou, kde jsme prohrávali 1:0 a dovedli hru k výhře 1:2. Dokázali jsme se semknout, zachovat poměrně chladnou hlavu a vyburcovat se k vítězství, což velmi oceňuji.

Poslední finálový zápas se odvíjel od začátku v náš prospěch také díky servisu Šimona Myslivce, který našemu soupeři "nasázel" minimálně 6 bodů v řadě za sebou. Úplný závěr jsem však opepřil velkým napětím. V posledním podání měl Martin Kosiec přešlap, kterého jsem si všiml a nahlásil to rozhodčímu. Kluci vedli 6:14, takže měli 8 bodů náskok (sety se hrály do patnácti). Výměnu vyhráli a začali se radovat z vítězství a prvního místa. Uklidnil jsem je a vysvětlil, že měl Martin opravdu přešlap a je tedy fér výměnu opakovat. Podával soupeř, který dokázal uhrát ještě pěkných 5 bodů a přiblížit se k nám na konečný výsledek 11:15. Kluci se tedy z vítězství radovali dvakrát!

Stejně jako dívky si kluci stoprocentně zasloužili stupně vítězství. První místo ve volejbale je pro nás premiéra! Odvedli skvělou práci a těším se, až v hodině TV natáhneme síť a opět si zahrajeme!  

 

Třikrát sláva oběma družstvům!

Mgr. Pawlas Jakub

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni