30. ročník

Vážení výtvarníci, učitelé a žáci,

letošní 30. ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka…“ se prodlužuje do příštího roku. Uzávěrka bude 7. května 2021. Téma "Pohádka" zůstává stejné. Již zaslaná výtvarná díla budou vyhodnocena spolu s pracemi zaslanými v příštím školním roce. 

Dear art teachers, dear pupils,
this year´s international art competition „Beautiful like flowers…“ is being extended until next year. The deadline will be in May 7th, 2021. The works of art can be delivered now but it is also possible to send them before the deadline next year. In September this year, there will be an exhibition of works from previous years in the exhibition hall.

 

V září 2020 budou ve výstavní síni L. Janáčka v Havířově-Podlesí umístěny práce z bohatého archivu soutěže za minulých 30 let. Seznam letošních vystavených prací bude na konci srpna 2020 na těchto stránkách.

„Krásná jako kvítka…“ – to nejlepší za 30 let

Neobvyklý pohled přináší letos v září naše mezinárodní dětská výtvarná soutěž v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka…“. Přináší totiž výběr prací z 30 let existence soutěže a předvádí na nich jednotlivé výtvarné techniky. Výstava ukazuje celou škálu výtvarného tvoření – od obyčejné kresby tužkou, která ale může utvořit plnohodnotné výtvarné dílo, po složité techniky tisku, které zaujmout technickou dokonalostí a časovou náročností. Nejmladším vystavujícím dětem jsou 4 roky, nejstarším 15 let. Dětští autoři obrázků z 90. let jsou dnes již dospělí.

Obrázky jsou doprovázené komentářem, který upozorní na mimořádné rysy každého díla.  Lze odhadovat, jak autor přemýšlel, sledovat, jak se snažil vyjádřit myšlenku, obdivovat grafické myšlení, trpělivost a tvořivost dětí. Vystaveny budou také obrázky, které něčím zvláštním zaujaly a udivily technickým provedením, originalitou nebo neobvyklou kompozicí. U některých výtvarných děl hraje prim barva, jiné zapůsobí pečlivou černobílou kresbou, další předvádějí zvláštní výtvarné efekty.

Výstava začíná ÚSMĚVY, tedy dětskými obrázky nejmenších tvůrců, které vyjadřují radost, úsměv a smích. Jak známo, energie tvůrce, kterou do svého díla vložil, se přenáší na diváka. Proto doufáme, že i tento ročník výstavy přinese divákům pozitivní emoce, úsměv na rty a inspiraci pro práci s dětmi.

Výstavu je možné navštívit od 1. září do 1. října 2020 od 10 do 18 hodin ve Výstavní síni V. Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově.

 

 

zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni