Projekt Motýlí záhon

Tady bydlím já - MOTÝL (2013)


Odloučené pracoviště ZŠ v Havířově-Dolních Datyních získalo dotaci 150 000,- Kč z Nadace OKD na environmentální projekt Tady bydlím já - MOTÝL.
Popis: Z grantu byl hrazen nákup a výsadba rostlin vyhovujících motýlům, zpracování půdy, mulč, cedulky na vrátka zahrad „Tady bydlím já - MOTÝL“, informační tabule s druhy motýlů, rostlin a pergola. Sázení rostlin se společně zúčastnily děti i rodiče.
Cíl: Projekt podporuje environmentální výchovu dětí i dospělých. Výsadbou rostlin vyhovujících motýlí populaci na záhonech školy i následnou údržbou děti a veřejnost seznamujeme s problémem ohrožení motýlů, s možností, jak jednoduše přispět ke zlepšení stavu výsadbou na vlastní zahradě a takovou údržbou, která neničí životní prostor motýlů. A tak vytvoříme domov motýlům nejen na naší zahradě, ale i v širším okolí.


 

V České republice vymírají motýli. A my s tím chceme začít něco dělat.

Díky Nadaci OKD, s pomocí dětí, jejich rodičů i kroužku Ochránců přírody jsme během odpoledne na záhonech před budovou připravili prostor pro motýly a jejich vývojová stádia.  Celá pomoc spočívá ve zrušení „golfového“ trávníku, výsevu luční směsi a výsadbě trvalek lákající motýly. Účastníci Drakiády nejen pouštěli draky, ale sázeli trvalky, plnili „motýlí“ úkoly a ochutnávali dobroty, které maminky připravily na základě motýlího jídelníčku.

Pro každého nadšence máme cedulku do exteriéru s logem „TADY BYDLÍM JÁ, MOTÝL“, kterou si může připevnit třeba na vrátka zahrady. Budeme o sobě vědět a třeba postrčíme i ostatní.

        

zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.