Krásná jako kvítka * International competition

Nejznámější akcí školy je mezinárodní dětská výtvarná soutěž v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka…“, jejíž vrcholem je zářijová výstava nejlepších prací v KD L. Janáčka. Od začátku její existence v roce 1990 se jí zúčastnily děti z mnoha zemí světa – ČR, Slovenska, Polska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Rumunska, Německa, USA, Austrálie, Srbska a Slovinska, Argentiny, Kazachstánu, Thajska, z Finska, Švédska, Číny a Indie. Každý rok je vyhlášeno nové téma. Záštitu přebírají významné osobnosti našeho kulturního a společenského života.

V minulých letech to byli fyzik a astronom RNDr. Jiří Grygar, cestovatel Ing. Miroslav Zikmund, skladatel Petr Eben, PhDr. Milan Uhde, ministři školství Mgr. Eduard Zeman, PhDr. Petr Piťha, mluvčí prezidenta PaedDr. Ladislav Špaček, místopředseda federální vlády ČSFR RNDr. Jozef Mikloško, hudební skladatel Ilja Hurník, známý spisovatel a pedagog, bývalý ředitel ZOO Praha prof. RNDr. Zdeněk Veselovský, spisovatelka a scénáristka Markéta Zinnerová, zahraniční zpravodajka Petra Procházková, architekt a herec David Vávra, cestovatel, scénárista, spisovatel a český „Däniken“ PhDr. Arnošt Vašíček, známý český malíř, ilustrátor dětských knížek a odborník na čerty, ďábly a pohádkové bytosti akad. mal. Karel Franta, herečka a malířka Iva Hüttnerová, atletka a olympijská vítězka Šárka Kašpárková, ilustrátor dětských knížek akademický malíř Gabriel Filcík, režisér dětských filmů a pohádek Václav Vorlíček, první Čech na Mt. Everestu Leopold Sulovský, ilustrátorka dětských knížek Lucie Siefertová, meteoroložka a redaktorka počasí České televize Barbora Tobolová, kapela Kryštof s frontmanem a hercem Národního divadla Richardem Krajčem, naposledy to byl dakarský závodník Tomáš Tomeček.                                                                                                           

Mnohé z těchto osobností školu a výstavu také osobně navštívily. V minulých letech výstava putovala také do Náprstkova muzea v Praze, ve spolupráci s Muzeem Andy Warhola do Medzilaborců nebo do Českého centra ve Varšavě, všude se děti naší školy postaraly také o kulturní program vernisáže. V roce 2002 a 2004 byla výstava zapůjčena do Austrálie, kde vzbudila velký ohlas. Návštěvníci nejprve nevěřili, že se jedná o obrázky dětí školního věku, poté s uznáním hovořili o úrovni výuky výtvarných činností u nás. V roce 2008 se vybrané obrázky z minulých ročníků přesunuly na výstavu do Harlow v Anglii, později znovu do Melbourne v Austrálii a do města Kielce v Polsku.

zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.