MŠ Frýdecká a Občanská

Mateřská škola Frýdecká

Jsme jednotřídní mateřská škola s celodenním provozem a kapacitou 25 dětí s celodenním provozem. Otevřena byla v roce 1961. Nachází se na okraji města v pěkném přírodním prostředí. 
Škola již svou budovou a umístěním v klidné, okrajové části města vytváří dojem rodinné školičky. Také atmosféra, kterou společně vytváříme, má tento charakter. Preferujeme individualizovaný přístup k dítěti, respektujeme jeho přání a potřeby. Klademe důraz na samostatnou, zdravě sebevědomou a harmonicky rozvinutou dětskou osobnost, která dokáže pracovat a spolupracovat s ostatními ve skupině.

Prvořadou každodenní snahou všech zaměstnanců je spokojené a šťastné dítě. Dětství znamená velké možnosti, potence, které se mohou ve vývoji dítěte realizovat. Možnosti rozvoje jsou v dítěti samém; možnosti jsou ve vnějším světě, který nabízí vzdělání, zkušenosti, dovednosti, mravnost, uplatnění; možnosti představují dítěti druzí lidé kvalitami své osobnosti vybízejícími k následování; možnosti představuje styk mezi lidmi, styk aktivizující, zavazující. Mateřská škola reprezentuje zmíněný vnější svět dítěte s uplatněným předškolním vzděláváním.

V únoru roku 2015 jsme zahájili provoz nového oddělení a ve školním roce 2015/2016 jsme navýšili kapacitu pro 49 dětí. Stali jsme se dvoutřídní mateřskou školou s věkovým složením dětí od tří do šesti let a zajišťující celodenní provoz od 6:30 do 16:30 hodin.

V naší mateřské škole je denně veselo a něco se děje – hrajeme si, zpíváme, cvičíme, malujeme, vyrábíme, chodíme do přírody.

  • tel.: +420 739 423 774

  • vedoucí paní učitelka Lenka Leškaničová

  • e-mail: ms.frydecka@seznam.cz

    Frýdecká 39
    736 01 Havířov - Bludovice

  • Třída Plyšáčci kontakt: 739 423 774
  • Třída Pastelky kontakt: 733 533 159

 

Odkaz na webové stránky školky a další informace http://www.msfrydecka.cz/

 

Mateřská škola Občanská

Jsme jednotřídní mateřská škola s celodenním provozem a kapacitou 25 dětí. 
Po - Pá od 6.30 do 16.30 hod.

Nacházíme se na okraji města Havířova v části Dolní Datyně. Jsme součástí Základní školy Frýdecká v Havířově- Bludovicích. Výsadou našeho zařízení je přítomnost 1., 2. a 3. třídy základní školy - děti mají vytvořeny ideální podmínky pro plynulý přechod do základní školy. Součástí  budovy je  i školní kuchyň.

Od r. 1997 pracujeme podle projektu "Mateřská škola podporující zdraví", který nám byl schválen Státním zdravotním stavem v Praze (je zároveň Garantem projektu). Hlavní náplní projektu je výchova ke zdravému životnímu stylu, ke zdravému způsobu života. Našim cílem je vytvářet školu jako místo bezpečí, jistoty, klidu, pohody, s přátelskými vztahy mezi všemi účastněnými, a to bez rozdílu postavení.

          Občanská 11/76

          736 01  Havířov – Dolní Datyně

Odkaz na webové stránky školky a další informace http://msobcanska.cz/

zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.