Radovánky 2024

Letošní Radovánky připadly přesně na Den dětí. Na hřišti se před 14 hodinou shromáždila spousta diváků a po úvodním proslovu paní ředitelky, která připomněla význam této již stoleté akce, byli všichni připraveni zhlédnout vystoupení jednotlivých tříd.

Zahájení Radovánek patřilo dětem z mateřské školy. Za mírného deště se nám nejprve představili Plyšáčci převlečení za berušky a mravenečky. Sluníčko se poté snažily přivolat děti z oddělení Pastelek oblečené v barvách duhy.

Po vystoupení dětí z MŠ se počasí trochu umoudřilo a následující čísla již probíhala v podání žáků základní školy. Prvňáci, kterým s choreografií pomohla děvčata Romana Brudovská a Nikol Popková z 9.A, nás strhla svým tancem Umpa-Lumpů. Překvapením tohoto odpoledne byli druháci, kteří pod vedením paní učitelky Magdalény Veřmiřovské zvládli rytmicky přesně bubnovat jak na hudební doprovod, tak a capella. Jelikož se obě třídy neúčastnily čtvrteční generální zkoušky z důvodu pobytu na škole v přírodě, patří jim za jejich výkon velký obdiv.

Poté se již střídala vystoupení žáků 1. a 2. stupně.

Potěšila nás taneční vystoupení dívek 8.A, 8.B a 7.A, zaujala taneční sestava chlapců 7.A na píseň Everybody od skupiny Backstreet Boys, úsměv na tváři vyloudily slaďoučké kukuřičky dívek 6. tříd, tanec chlapců 8.B na píseň YMCA či stříbrní roboti chlapců 6. tříd.

Během odpoledne jsme také mohli obdivovat schopnosti třeťáků, kteří parádně cvičili s obručemi, početnou třídu čtvrťáků tančící na píseň Better When I´m Dancing či skvěle pohybově ztvárněnou zumbu v podání páťáků, kteří zazářili svým dokonale vymyšleným jednotným outfitem a nerozhodil je ani pomalu sílící déšť.

Poslední dvě vystoupení žáků letošních 9. tříd však vzhledem ke stále se zhoršujícímu počasí nebylo možné realizovat, a proto bylo rozhodnuto, že budou přesunuta na náhradní termín. Všechny nás to mrzelo, ale určitě bude lepší, když se deváťáci budou moci se školou rozloučit za příznivějších podmínek.

Velice děkujeme všem učitelům, dětem a žákům za přípravu krásných vystoupení. Velký dík patří rodičům, pedagogům a přátelům školy za veškerou pomoc, kterou bylo nutné zvládnout od pátku do neděle. V neposlední řadě chceme poděkovat všem rodičům, které deštivé počasí neodradilo od nákupu koláčů či masa na grilu a kteří se snažili o to, aby akce nebyla prodělečná.

Závěrem bychom rádi pozvali rodiče, prarodiče a další rodinné příslušníky deváťáků na rozlučku 9.A a 9.B. Pokud bude hezké počasí, uskuteční se v pondělí 10. června v 19 hodin na hřišti naší školy. Kdyby opět pršelo, akce by byla přesunuta na následující den.

Věříme, že tentokrát vše dobře dopadne, a těšíme se na Vás!

Mgr. Monika Gelnarová


Další fotky naleznete zde.

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.