Bojovníci proti totalitě

3. ročník celostátního projektu Děti točí hrdiny – bojovníci proti totalitě organizovala Česká televize Ostrava ve spolupráci s občanským sdružením Kaspara Malesia.

Žáci IX.A a IX.B třídy šk. roku 2009/2010 zvítězili s dokumentem Vzpomínky Leo Žídka v kategorii základních škol. Dne 10. prosince jsme se zúčastnili slavnostního předání cen v Minikině v Ostravě na Kostelní ulici a následně jsme byli pozváni do přímého vstupu do pořadu Sama Doma (více) a pořadu Dobré ráno (více)

Na tvorbě dokumentu se podíleli žáci Petr Potiška, Jonatan Kaprál, Marek Cieslar, Dominik Mokroš, Martin Foldyna, David Janíček, Markéta Sliwková a Nikol Olšarová pod vedením p. uč. Mgr. Přemysla Vaňka.

Vítězný dokument byl ke shlédnutí v programové nabídce české televize v pondělí 6.12.2010 v 16.15 na ČT 1.

2.ročník celostátního projektu Bojovníci proti totalitě pohledem dětí 2008/2009
Organizuje Ministerstvo obrany ve spolupráci s Konfederací politických vězňů, sdružením válečných veteránů, hornickým muzeem Příbram a mediálními partnery Českou televizí, Českým rozhlasem a serverem Aktuálně.cz

Naše škola vytvořila jako jediná v kategorii videodokument dva dokumenty, žáci IX.A třídy Tomáš Pelc, Michal Pyszko, Tomáš Kubát a Leon Sittek zpracovali životní příběh Vratislava Švédy, mladšího bratra Václava Švédy, který se přidal ke skupině bratří Mašínů a žáci Markéta Jajkowiczová, Michaela Olšáková, Erika Palarčíková, Kateřina Mervartová, Filip Michalik, Petr Junga, Michal Havlásek a Jan Pekař natočili dokument o p. Bohumíru Jakubjákovi, odsouzeném na smrt za leták, ve kterém kritizoval komunismus. Dokument o p. Jakubjakovi byl oceněn spolu s dalšími pěti filmy vítězných škol.  

                                           

zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni