Branná soutěž Wolfram

Fotogalerie z branné soutěže Wolfram. 

Ve středu 20.6. se za slunečného dne uskutečnilo v Havířově oblastní kolo branné soutěže Wolfram. Tuto akci organizuje již třetí rok Krajské vojenské velitelství Ostrava. Žáci čtrnácti havířovských škol se měli možnost potkat s profesionálními vojáky a na vlastní kůži vyzkoušet špetku armádní disciplíny v rámci společného nástupu, povelů i atraktivních disciplín. Disciplíny tvořil vytrvalostní běh, překážková dráha, bojová dráha, zdravověda, střelba ze vzduchovkových zbraní, silově vytrvalostní test, hod granátem na cíl a vědomostní test. Na tuto soutěž se vybraní žáci připravovali v rámci tělesné výchovy s vyučujícími Mgr. P. Volným a Mgr. J. Pawlasem, po stránce vědomostní s panem učitelem Mgr. T. Onderkou a jejich záchranářské dovednosti zdokonalila zástupkyně ředitele Mgr. N. Wierzgońová.

Název Wolfram je odvozen od parašutistického výsadku, který se uskutečnil před koncem druhé světové války. Čeští vojáci působící v Anglii seskočili na území tehdejšího protektorátu v Beskydech. Ve vědomostním testu žáci v průběhu soutěže odpovídali na otázky týkající se této události.

Žáci Matěj Liška, Borek Malina, Šimon Cásek v čele s kapitánkou Natálií Hájkovou se umístili na vynikajícím druhém místě a postoupili do krajského finále, které se uskuteční v září ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá.

Mgr. Jakub Pawlas

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni