Brloh 2015

BRLOH (BRněnská Logická Hra) je zábavná týmová soutěž určená žákům základních škol a nižších gymnázií. Tato hra je podporována a zaštítěna Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity v Brně a jejím Ústavem matematiky a statistiky.

 

Naši školu v letošním ročníku zastupovala dvě družstva:

Badstud. (Šimon Kufa, Barbora Křístková, Denisa Rakowská) a

Burkoťáci z Havru (Jakub Burkot, Veronika Kempná, Markéta Balintová, Dominik Šubrt).

Soutěž má 3 internetová kola, ve kterých žáci mohli vyřešit až 30 logických úloh ze všech oborů – matematiky, českého jazyka, přírodopisu, anglického jazyka, zeměpisu, fyziky…

Nejlepší týmy, které vyřešily alespoň 6 úloh v každém kole nebo celkem získaly minimálně 20 bodů, postoupily do Malého finále. To se konalo ve středu 25. listopadu a na řešení úloh byly tentokrát vyčleněny pouze dvě hodiny od 16 do 18 hodin. Postoupit do Malého finále se podařilo týmu Badstud.

Již v 15 hodin vypukly velké přípravy na finále: žhavili jsme počítače, notebooky a mobily. Morální pomoc týmu poskytli rodiče, kteří připravili skvělé občerstvení, dále vyučující a další rodiče na telefonu, kteří byli nápomocni při řešení úloh, za což jim moc děkuji. Ze zadaných 20 úloh se týmu podařilo správně vyřešit 9 úkolů.

V konečném pořadí se tým Badstud. umístil na 73. místě z 517 přihlášených týmů z České a Slovenské republiky a v rámci Moravskoslezského kraje se naše týmy umístily na5., resp. 13. místě.

Zapojeným žákům děkuji za reprezentaci školy a za sebe věřím, že jsme si to všichni náležitě užili!

Více na brloh.math.muni.cz

Mgr. Eva Bauerová

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni