Fantastické II. místo z 25 projektů!

V rámci projektu Technika nás baví připravila Agentura pro regionální rozvoj již druhou přehlídku soutěžních modelů. Tentokrát bylo zadáno téma „Postavte dřevěný model osobního a nákladního automobilu“. Týmy žáků ZŠ měly k dispozici polotovary soustružených kol, blatníků, smrkových hranolů a kulatiny, latí, barev. Cílem bylo co nejlépe ztvárnit libovolný model osobního a nákladního auta.

   Na Základní škole Frýdecká jsme postavili dva soutěžní týmy – 9. ročník si vybral jako předlohu hasičské auto v provedení veterán. Volba byla mimo jiné podložená i tím, že dva soutěžící patří k dobrovolným hasičům. Pro 8. ročník zůstala realizace osobního vozu, opět v provedení veterán. Soutěžící pracovali na svých modelech jednak v rámci předmětu pracovní činnosti, ale protože stavba obou modelů byla časově náročná, samozřejmě i mimo vyučování. Zde bych chtěl vyzdvihnout soustružnický um Dominika Kudelky, který zhotovil velice precizně, s výjimkou kol – ty byly součástí dodaného polotovaru, veškeré soustružené díly. Tvary modelů a všechny šablony vytvořili Ríša Skulina, Cyril Szop a Michal Žůrek. Dlabání nejvíce bavilo Matěje Kormaníka. Vrtání šlo od ruky Marku Hanzelkovi a Jakubu Kosiecovi. Broušení bylo doménou Vojtěcha Záškolného a Adama Práška. A všichni řezali, rašplovali, brousili a pilovali, a když se díl nepovedl, zase všichni řezali, rašplovali, brousili a pilovali… Závěrečné barvení a lakování si nejvíc pochvaloval Vojtěch Gavlas.

    Díky této soutěži se opět potvrdilo, že žáci mají obrovský výtvarný, technický a konstrukční potenciál. Jde jen o to podchytit jej a co nejlépe rozvinout.

Letošní deváťáci a osmáci tak navázali na loňské nádherné I. místo jejich starších kamarádů.

   Loni první, letos druzí a příští rok? To přece záleží jen a jen na kreativitě, píli a nadšení jejich mladších nástupců.

 

2012   

text: Petr Vojtek

foto: Petr Vojtek

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni