Hodina matematiky podle Klárky J.

Žákyně 5.A Klárka Jadrná se rozhodla, že než nadobro opustí naši školu a odejde studovat na osmileté gymnázium, vyzkouší si na svých spolužácích svou vysněnou práci paní učitelky. Pečlivě si tedy připravila hodinu matematiky, a paní učitelka si tam mohla ,,udělat volno“.

Svým spolužákům nabídla rozmanité úlohy, které jim srozumitelně vysvětlila a trpělivě pomáhala s jejich řešením. Vyjadřovala se srozumitelně, přehledně zapisovala na tabuli, pro názornost kreslila obrázky. Zajímala se, zda spolužáci příkladu rozumí, a spolužáci jí věnovali maximální pozornost, respektovali ji, dotazovali se i odpovídali.

Její hodina vypadala přesně tak, jak má hodina matematiky na základní škole vypadat. Za takovou hodinu by se nemusela stydět studentka pedagogické fakulty, a dokonce ani její absolventka. Kdo ví, třeba se jí Klárka v budoucnu stane.

Za učitele, kteří měli možnost Klárku poznat, bych ráda Klárce poděkovala za to, jaká je, a popřála jí mnoho úspěchu nejen při studiu, ale i v životě.

Mgr. Lenka Jasenská, Mgr. Markéta Jaworská, Petra Čížová

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.