Minisčítání a Brloh

Aktivní „matematici“
Ani během online výuky někteří žáci nelenili a zapojili se ve svém volném čase do dvou aktivit.
Minisčítání je zábavně vzdělávací akce Českého statistického úřadu. Žáci ve věku od 9 do 15 let si osvojí základy principu sběru, zpracování a využívání statistických dat. Výsledky za celou Českou republiku se objeví na webu Minisčítání v lednu 2021.

Na otázky odpovědělo 110 žáků z těchto tříd: 5.C, 6.A, 6.B, 8.A, 9.A a 9.B. Zde jsou nejčastější odpovědi žáků naší školy na některé zadané otázky:

 

Od 9. listopadu po tři týdny řešila dvě družstva děvčat 8.A (Lucie Venglářová, Natálie Swierczynová, Sabina Semanová, Adéla Drastichová, Debora Kolenčiaková, Klára Uxová a Carlie Georgiev) úkoly 11. ročníku tradiční soutěže Brloh.  Po třech kolech oba týmy dosáhly takového výsledku, aby mohly postoupit do malého finále, do kterého se probojovalo 242 týmů ze 407 přihlášených.
Celkově se naše děvčata se umístila na 142., resp. 216. místě. V Moravskoslezském kraji naše družstva obsadila 12. a 16. místo.

Mgr. Eva Bauerová

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.