Projektový den aneb „ŠKOLA PLNÁ BÝKŮ“

5. 11. 2017

Kde se vzal takový prapodivný název? Naše škola již několik let pořádá projektové dny. Po dnech Anglie, Itálie, Polska, Ruska, Japonska jsme se vypravili do Španělska.

Deváťačky, ještě před dnem D, nazdobily chodbu býčími hlavami a vlaječkami Španělska. Protože výzdoba nebyla v úrovni očí, ale podstatně výše, předpokládali jsme, že si nikdo výzdoby pořádně nevšimne. Opak byl pravdou. Sedmáci okamžitě výzdobu ocenili: „Máme školu plnou býků!”

Španělský den začal shromážděním celé školy v tělocvičně, kde nás a příchozí španělskou delegaci plynnou španělštinou přivítala zástupkyně ředitelky Monika Gelnarová. V podání deváťaček jsme zhlédli ukázku flamenga. A poté šlo vše ráz na ráz.

 Nejdříve cyklistika (carrera de ciclismo), odtud už odcházeli někteří žáci příjemně unaveni. Byl to ale jen slabý odvar toho, co mělo přijít – taneční škola (escuda de baile). Ti, kteří byli dříve lehce unaveni, byli po taneční škole vyřízeni. Následovala další disciplína – překážkový běh (barranquismo). Všichni byli vyřízení, ale nemohli to na sobě dát znát, protože právě v tu chvíli přijela televize Polar. A jak by to vypadalo na kameře, kdyby se všichni jenom potáceli?


Na střelnici (disparar) šlo do tuhého. Šesťáci dostali hlad. Výborně, další disciplínou bylo vaření. Jenže ouha, pro půlku byl nachystán test (tam k jídlu nic nebylo!) a teprve druhá polovina měla něco k snědku.

Projektový den se vydařil, a to díky obětavosti všech kantorů, ale také díky zapojení všech deváťáků, kteří asistovali na stanovištích. Musím vyzdvihnout práci kolegyně Evy Bauerové, která nachystala výzdobu celé chodby druhého stupně, vytvořila přehledné tabulky disciplín (se španělskými názvy) pro každou jednotlivou třídu, ostřížím zrakem dohlížela na dodržování časového harmonogramu, vyhodnocovala výsledky jednotlivých disciplín, secvičovala s děvčaty ukázku flamenga… a je třídní učitelkou právě pochválených deváťáků.

Další ohlasy najdete na

 

Text a foto Petr Vojtek

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni