Radovánky 2017

19. 6. 2017

Jak již bývá tradicí, Radovánky na Frýdecké jsou vždy první sobotu v červnu.

Jak již bývá tradicí, Radovánky probíhají pod slunečnou oblohou. Tak tomu bylo i letos.

Ale vystoupení dětí, to byla hotová smršť. Ta skutečná, meteorologická, přišla naštěstí až v neděli.

Vysokou úroveň měla vystoupení školky. První i druhé školkové oddělení mají vždy své tanečky bezvadně secvičeny a mají až neskutečně propracované kostýmky. Letos to byli Vinettou a Kobylky.

Naprosto profesionální-soutěžní úroveň mělo vystoupení mažoretek 9. ročníku, Pavly Zářecké a Terezy Jurczkové . Tady mi dovolte malé odbočení. Před časem jsme navštívili s manželkou baletní představení v  moravskoslezském divadle Antonína Dvořáka Labutí jezero. Obsazení bylo vynikající, stejně jako výkony baleťáků. Jenže jsme viděli vždy jen polovinu souboru a to tu vpravo. Jak je to možné? Měli jsme sedadla ve třetím patře v lóži nalevo…. Na vás je vidět báječně, ale s viditelností baleťáků pod vámi je to hold horší.

Proč jsem si na to vzpomněl? Všichni kantoři v době Radovánek jsou se svojí třídou v zázemí školy-ve své kmenové třídě, kde čekají na svá vystoupení. Někdy je to jedno jediné, jindy dvě až tři. Takže přes hlavy šesťaček jsem viděl buď jen Terezu Jurczkovou, nebo jen Pavlu Zářeckou.

Velmi vtipné bylo vystoupení kluků 6. ročníku, kdy za doprovodu hudby ze seriálu Pat a Mat předvedli snad všechny variace záchranářů s nosítky, zraněný musel nakonec odejít po svých.

Všimli jste si, že letos bylo vynikající ozvučení? Ano, díky panu učiteli Volnému a zcela nových aktivních reprobeden a nového mixážního pultu. Okolí školy a kostela bylo vzorně vysečeno díky sponzorskému daru pana Kotuly. Ani ostatní rodiče nezůstali pozadu, pokud netleskali svým potomkům, vydávali občerstvení vystupujícím. Prodávali nápoje, dobroty z grilu, které museli předtím sami nachystat, koláče, kávu, …..

Bez spolupráce se SRBŠ by to prostě nešlo, o tom ví své obětavá předsedkyně paní Sobolová.

Po letošních velice úspěšných Radovánkách nezbývá, než se těšit na ty příští. Tradiční Radovánky na Frýdecké budou mít již „95“!!

 zpracoval Petr Vojtek

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni