Rodina je základ a mladí výtvarníci to vědí

V pátek 2. září 2016 v 17 hodin ve výstavní síni Viléma Wűnscheho v Havířově vyvrcholí vernisáží 26. ročník mezinárodní výtvarné soutěže dětské kresby a grafiky „Krásná jako kvítka je ta země…”, na které děti MŠ, ZŠ a nižších tříd gymnázií vystavují své obrazy na téma „Rodina. ”

Pro rok 2016 bylo pro dětskou výtvarnou soutěž vypsáno téma „Rodina“, kdy děti z Litvy, Slovenska, Polska, Chorvatska, Bulharska, Lotyšska, Běloruska, Slovinska, Estonska a České republiky zaslaly do soutěže více‚ než 1300 obrázků členů své rodiny při oblíbených činnostech, při různých rodinných událostech a rodinných dovolených. Práce zobrazují společné procházky, oslavy, vycházky s domácími mazlíčky, návštěvu v ZOO, vdavky tety, sestru akrobatku, ale i gaučing s rodinou. K  tomu děti využívaly nejrůznější výtvarné techniky, jako lepty, monotypy, tisky z papírořezu, koláže, kolorované kresby, nebo také linoryty. V rámci soutěže byly hodnoceny zejména méně obvyklé techniky, které vyžadovaly vedení učitele k osvojení si technické dovednosti, rozvíjení kresebného i grafického vidění i smysl pro kontrast ploch. Děti pracovaly především se zobrazením reality, ale i s fantazií.

Výstava dětských prací probíhá od 2. do 30. září, a to nejen ve výstavní síni Viléma Wűnscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka, ale také v Městské knihovně na ulici Šrámkově a ve výstavních prostorách ZŠ Frýdecká v Havířově. Výstava je ukázkou výtvarných talentů, jejich schopností a fantazie. Zároveň celá výstava může být povzbuzením malých výtvarníků v jejich dalším tvůrčím rozvoji. Nejen proto stojí celá výstava za zhlédnutí.

Výstava „Krásná jako kvítka …“ je už tradiční akcí havířovské kulturní veřejnosti, je inspirací pro děti, jejich učitele, ale také dospělé a jejich vlastní výtvarné projevy. Přijďte se potěšit, nahlédnout do kultur devíti zemí a načerpat nové impulsy.

25.8. 2016

text: Petr Vojtek

foto: Petr Vojtek

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni