Školní výlet třídy 8.A do Příbora 8.6.2018

Letos jsme si jako cíl našeho putování vybrali Příbor, což je nejstarší město okresu Nový Jičín ležící v předhůří Beskyd. Našeho výletu se zúčastnilo i sedm dětí ze 6.A, které na rozdíl od některých osmáků projevily nadšený zájem sobě vlastní. A tato kombinace vůbec nebyla pro agenturu Rikitan, která zajišťovala kompletní program výletu, ani pro pedagogický doprovod výletu žádný problém. Výlet jsme si totiž všichni dosyta užili. A kdo jet nechce, ten by byl nespokojený asi se vším.

      Na vlakovém nádraží v Příboře už na nás čekali dva mladí sympatičtí průvodci z agentury a ti nás provázeli všemi stanovišti. První zastávku jsme prožili s párem nadšených včelařů, kteří nám odhalili mnohá tajemství ze života včel a jejich rozmanitých produktů. 

      Druhým stanovištěm byla speciální tělocvična alias interaktivní centrum pohybu, kde nám instruktor nejdříve vše v klidu vysvětlil a poté si děti mohly vše vyzkoušet na vlastní kůži. Asi nejvíc zaujal boxovací stroj, který hned ukázal sílu úderu, taneční podložka, překážková dráha, kterou bylo nutno projít bez chyby s brýlemi simulujícími dvě promile alkoholu v krvi nebo nedostatek spánku, a mnoho dalších.

      Poté jsme navštívili Muzem Sigmunda Freuda, asi nejznámějšího příborského rodáka, které se nachází v jeho rodném domě. Byl to lékař, psychoanalytik, známý po celém světě, jeho myšlenky stojí určitě za zamyšlení i dnes.

      Čajovna, to bylo další zajímavé místo. Pohodlně jsme se uvelebili a pan majitel nám hned začal vysvětlovat mnohé o původu, přípravě a konzumaci opravdového čaje. Chuťové pohárky většiny z nás poznaly něco nového.

      Zlatým hřebem výletu byla určitě jízda na elektroboardech. Po krátkém nácviku už si děti vychutnávaly společné chvíle, střídaly se na těchto mašinkách na dvou kolečkách zcela bezproblémově.

     Co říct závěrem? Zbývá poděkovat kolegovi Mgr. Petru Vojtkovi za pohodovou spolupráci a zhodnotit, že výlet byl pestrý, zajímavý, zkrátka prima.

Bc. Hana Myslivcová

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni