Videokonference s dětmi z Kolumbie

Jak jistě mnozí víte, na naší škole pracovala nějakou dobu paní učitelka Joahana Luna až z daleké Kolumbie, a to v rámci výtvarného projektu pana učitele Vaňka. Tato velice milá a sympatická paní učitelka ve své rodné zemi učí angličtinu. A tak slovo dalo slovo a několik našich žáků z 8. a 9. ročníku si v pátek 17. 10. 2014 popovídalo anglicky s několika žáky z oné vzdálené školy. Všechno díky internetovému spojení přes Skype.

Naši žáci, jmenovitě Šimon Kufa a Veronika Kempná z 8.A a Daniel Matloch, Jakub Šlachta a Natálie Sobolová z 9.A, se na tuto akci pečlivě připravovali. Na úvod si přichystali úvodní slovo o České republice a pak spoustu všetečných otázek. Byli zvědaví, jaký je běžný život žáků v Kolumbii, jakým cizím jazykům se učí, kdy jim začíná a končí škola, jakou hudbu rádi poslouchají a mnoho dalších. Děti z Kolumbie se asi nejvíce zajímaly o možnosti studií cizinců u nás v České republice.

Na této akci bylo vidět, jak je dnešní svět díky internetu propojený, že není problém se s kýmkoli na světě domluvit, pokud člověk opravdu chce. A naši žáci prokázali, že opravdu chtějí.

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni