Výlet 6.A na Svatý Kopeček

14. 6. 2016

Na tento školní výlet se všichni naši šesťáci velice těšili. Už jízda vlakem není pro většinu dětí obvyklou záležitostí, a proto bylo třeba si ji náležitě vychutnat. Rušná Olomouc nás uvítala za příjemného střídavě slunného a malinko zamračeného počasí.

My jsme však hned u hlavního nádraží nastoupili do autobusu, který nás vyvezl na mnohem poklidnější Svatý Kopeček. Minuli jsme známou Baziliku Navštívení Panny Marie a vystoupili až na zastávce ZOO. Na tu však ještě nebyl správný čas. V lesíku kousíček od vchodu do ZOO se totiž nachází lanový park Veverák, který sliboval neskutečné zážitky. A Veverák opravdu nezklamal. Zkušení instruktoři si rozdělili odvážlivce dychtící po adrenalinu na tři skupinky a po nezbytném zaškolení jak se bezpečně jistit pomocí karabin je postupně pouštěli na nejdelší a nejnáročnější trasu. Nadšení se střídalo s obavami typu „jestli to zvládnu“, „jak to mám přelézt?“, „co mám dělat teď?“. Hodně se také ozývalo:„Jsi borec!“ nebo „To dáš!“ Nakonec to „dali“ všichni včetně třídní učitelky a dokonce tři další holky, které se původně na lezení nepřihlásily, zvládly Junior trasu a taky byly spokojeny hlavně samy se sebou. Takřka jednomyslně se všem lezcům nejvíc líbily úžasné „sjezdy“ na laně.

Po vydatné svačince jsme se pak přesunuli do zoologické zahrady, která není tak rozsáhlá jako ta v Ostravě, ale rozhodně stála za to. Mnohokrát dožadovaného rozchodu se děti konečně dočkaly a ke štěstí jim tedy nic nescházelo. Sice nás trochu poškádlil déšť, ale na zpáteční cestě už po něm nebylo ani památky. Koukněte na fotky, myslím, že z nich naše nadšení z výletu vycítíte.

Text: Bc. Hana Myslivcová

Foto: Mgr. Petr Vojtek

 

 

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni