Výlet do Archeoparku v Chotěbuzi

17. 6. 2016

Žáci 4. C se dne 14. 6.  zúčastnili dlouho vytouženého výletu. Vlakem jsme se všichni vypravili do Archeoparku v nedaleké Chotěbuzi. Tam na nás čekal připravený interaktivní program, který začal vevnitř vyhlídkové budovy.

 V ní jsme obdrželi pracovní listy se zajímavými úkoly. Řešení úkolů jsme vyhledávali přímo ve výstavní síni. Pak následoval výstup až na vrchol vyhlídkové věže, který dále vedl ke slovanskému hradišti. Tam jsme se seznámili se slovanskou kulturou. Mohli jsme si vyzkoušet mletí obilí pomocí žernovu, hledání zakopaných kostí v písku, podle čichu poznat vůní bylinek, rytí do voskové tabulky, lukostřelbu, podívat se do slovanských obydlí různých typů, poznávat druhy dřeva a tkát.

Po skončení prohlídky jsme se rychle přemístili na prohlídku obřích akvárií v Rybím domě. Hned poté jsme se usadili do sedadel horské dráhy v 7D kině. V něm se některým žákům zalíbilo natolik, že si adrenalinovou jízdu rádi zopakovali. Hned vedle kina jsme krmili rybičky v jezírku a také zhlédli výstavu dřevěných soch, na kterých jsme se všichni nechali vyfotit.

Bohužel z časového důvodu jsme si už nevyzkoušeli okolní atrakce (trampolínu, průlezky, lanovku). Celým výletem nás doprovázeli tři maminky, kterým moc děkujeme za spolupráci. Počasí nám i přes veškeré nepříznivé předpovědi vyšlo natolik, že jsme se i pěkně opálili. Nejvíce se žákům líbilo kino a lukostřelba.

 Mgr. Kristina Sýkorová, třídní učitelka

 

 

zpět na seznam
zobrazit všechny aktuality
Jídelna

přístup k systému objednávání stravy

Družina

kontakty, vyzvedávání dětí, provozní informace, rozpis oddělení

Výstavy

aktuální vyhodnocení mezinárodní výstavy

*

výstava v prostorách školy

Měsíční plán

kalendář akcí ve škole i mimo ni